A szakember a közelmúltban úgy döntött, hogy búcsút vesz a Szigettől, ahol tavaly december óta dolgozott Head of Marketing pozícióban.
Prezenszki a menedzsment tagjaként kulcsszerepet vállalt a fesztivál tulajdonosváltását követő megújulási időszakban: részt vett az új marketingstratégia kialakításában és a marketingosztály struktúrájának újragondolásában, mindemellett vezette a fesztivál marketingtevékenységét, beleértve a kampányok tervezését és kivitelezését, az ügynökségi és médiapartneri együttműködések koordinációját, valamint a hazai és nemzetközi kommunikációt.
„Rövid, de annál intenzívebb időszak volt ez – belelátni egy ekkora kulturális esemény működésébe, és részt venni egy ilyen transzformációs folyamatban önmagában is komoly szakmai élmény. Sok tapasztalatot viszek magammal, és hálás vagyok mindenkinek, akikkel együtt dolgozhattam. Sok sikert kívánok a csapatnak és a Szigetnek!” – nyilatkozta a szakember.
Prezenszki Alex ezt megelőzően a Mediatornál töltött be Media Director pozíciót, ahol a média és social media területeket irányította, korábban pedig a Publicis Groupe Hungary csapatát erősítette social és performance fókuszú vezetői szerepkörben. A napi vezetői munkán túl is aktív szereplője a szakmai közegnek: rendszeresen vesz részt nemzetközi és hazai zsűrimunkában, legutóbb a New York Festivals Advertising Awards-on egyedüli magyar zsűritagként képviselte hazánkat, itthon pedig az Arany Penge pályamunkáit értékelte.