Brand 2022. május 23

Tovább zöldül a Coca-Cola

A Magyar Marketing Szövetség vállalati tagja, a Coca-Cola nagy-britanniai ága jelentős lépést tesz a PET-palackok teljes újrahasznosíthatósága felé. Olyan rögzített kupakokat vezet be, melyek nem választhatóak le az üvegről, ezzel biztosítva, hogy az újrahasznosítás során a kupak sem marad ki a körforgásból. A változás a vállalat teljes italportfólióját érinti. Az átállás idén májusban kezdődik Skóciában, és egész Nagy-Britanniában bevezetésre kerül majd.

Stephen Moorhouse, a Coca-Cola Europacific Partners, Nagy-Britannia vezérigazgatója elmondta: „Ez egy kis változás, amely reményeink szerint nagy hatással lesz, mert biztosítja, hogy amikor a fogyasztók újrahasznosítják palackjainkat, ne maradjon le egy kupak sem.”

(Forrás: Coca-Cola Europacific Partners)

Továbbiak
Kétszámjegyű növekedéssel szárnyalnak a Galaxy S26 előrendelések: a vásárlók több mint 70 százaléka a Galaxy S26 Ultrát választotta, Európában 20 százalékkal többen rendelték elő, mint a Galaxy S25 Ultrát.
Brand | 2026. március 11.
Többen terveznek létszámbővítést, de nőtt a bizonytalanság
Brand | 2026. március 11.